LG 47LM670T LED TV
Home Dashboard
Smart Share
Compare Prices for LG 47LM670T 3D Smart TV   Click Prices
        Best Price   Best Price
Visit Store   Visit Store   Visit Store   Visit Store   Visit Store   Visit Store
Magic Remote Wheel
Social Center
Wi-Fi Built In
Cinema 3D
THE ONLY WAY TO ENJOY 3D TV AT HOME
* (4 x 3D Glasses, 1 x Clip-on Glasses included)
CINEMA SCREEN DESIGN
MINIMISED FRAME, MAXIMISED PICTURE
Flicker-Free 3D TV
2D to 3D Conversion
Dual Play
FROM SPLIT-SCREEN TO FULL SCREEN GAMING
FULL HD TV
INCREDIBLE CLARITY, VIBRANT COLOURS
An Eco-Friendly Revolution
LG 47LM670T LED TV Technical Details
Energy consumption;
Energy efficiency class A+
On-mode power consumption 72 W
Annual power consumption 105 kWh
Screen;
Screen size 47"
Screen technology LED
HD ready Full HD 1080p
Motion Rate 400Hz
Resolution 1920 x 1080
Audio;
Audio power 10w x 10w
Mono/Stereo Sound Stereo
Speakers 1 way 2 speakers